Учење историје која то још увек није – слободан је превод назива новог пројекта европског удружења наставника историје EUROCLIO, које спроводи у сарадњи са партнерским организацијама из Србије, Хрватске, Босне и Херцеговине и Црне Горе. Пројекат у свом фокусу има питања како учити о ратовима 90-тих година прошлог века, о којима се говори на много различитих начина.

Циљеви пројекта су:

– прикупљање, евалуација и презентовање резултата иницијатива и различитих пројеката о сличној теми;

– повезивање наставника историје у Европи и прикупљање информација како се о сукобима 90-тих година предаје на мултиперспективан начин;

– укључивање студената историје из европских земаља у процесе мултиперспективног приступа настави историје о сукобима 90-тих;

– упознавање наставника историје у Европи (формалног и неформалног сектора) о изазовима са којима се суочавају они који подучавају о 90-тих година у земљама бивше Југославије;

– допринос на пољу европске културе сећања путем подизања свести међу наставницима, студентима и ученицима да су могући заједнички приступи веома осетљивим темама из прошлости.

Први састанак координатора пројекта – Загреб, 23-25. септембар 2016.

Партнери:

EUROCLIO

БиХ – EUROCLIO HIP BIH

Србија – УДИ-Euroclio

Хрватска – AERHP, Documenta

Црна Гора – HIPMONT

Период имплементације: септембар 2016 – јануар 2018.

Извор: cliohipbih.ba