Од 24. – 26. марта на Опленцу у Тополи је одржан семинар који је окупио наставнике историје и историчаре са Балкана и целе Европе. На семинару су се нашли учесници два пројекта ”Learning a history that is not yet history” и ”Learning to Disagree” (Учење да се не слажемо), први који је завршен и други који тек почиње. Пројекат ”Учење историје која то још увек није”  се односи на то како подучавати о историји ратова 90-тих на простору бивше Југославије. Пројекат ”Learnig to Disagree” се бави осетљивим и контроверзним питањима у учионици, са циљем да се ученици оспособе да изражавају своја мишљења, а самим тим и могућностима коришћења дебате, дискусије и дијалога у образовној пракси. Основни задатак јесте сарадња са људима са којима се у суштини не слажемо, али на конструктиван начин.

Семинар се састојао од неколико сесија и представљао је прилику да се учесницима пројекта ”Learning to Disagree” презентују резултати пројекта ”Learning a history that is not yet history” кроз низ радионица и дискусија. Презентацију су одржали Jonathan Even – Zohar, директор EUROCLIO, затим Миљенко Хајдаровић и Александар Тодосијевић, Сњежана Корен са Универзитета у Загребу, те Марко Шуица. Битно је споменути да је дан раније у Београду у ЕУ Инфо центру презентован сајт devedesete.org као главни резултат пројекта. Другу сесију су чиниле три радне групе у којима су учествовали сви учесници. Прва група је била War(s) in photos („Рат(ови) у сликама“) са водитељима Наташом Костић и Бојаном Дујковић – Благојевић, друга група са Хелен Снелсон (Велика Британија) је носила назив Teaching strategies for dialogue, debate and discussion in the classroom, и трећа група са Anthony Malone (Ирска) која је носила назив Assessing social and civic competences. Циљеви тренинга су били прикупљање, размена и размишљање о праксама ученика како би се предавало о контроверзним и осетљивим питањима кроз дијалог и дискусију, упознавање са стратегијама предавања, те упознавање о томе како проценити друштвене и грађанске компетенције. На семинару се такође расправљало о тренутним пројектима сваке организације посебно, о будућим семинарима и пројектима. Учесници семинара су имали прилике да посете Опленац – Маузолеј српске краљевске породице Карађорђевић.