dsc_0282Ауторски састанак регионалног ауторског тима пројекта Learning a History that is ‘not yet History’ одржан је у периоду од 16. до 18. децембра 2016. у Београду. Пројекат спаја регионална удружења наставника из Србије, Босне и Херцеговине, Хрватске и Црне Горе са заједничким циљем да развију наставне ресурсе које ће се односити на ратове 90-тих на простору бивше Југославије. На састанку у Београду дискутовало се о даљим активностима на пројекту и направљен је план рада у наредном периоду.

Циљеви пројекта су: прикупљање, евалуација и презентовање резултата иницијатива и различитих пројеката о сличној теми; повезивање наставника историје у Европи и прикупљање информација како се о сукобима 90-тих година предаје на мултиперспективан начин; укључивање студената историје из европских земаља у процесе мултиперспективног приступа настави историје о сукобима 90-тих; упознавање наставника историје у Европи (формалног и неформалног сектора) о изазовима са којима се суочавају они који подучавају о 90-тих година у земљама бивше Југославије; допринос на пољу европске културе сећања путем подизања свести међу наставницима, студентима и ученицима да су могући заједнички приступи веома осетљивим темама из прошлости.

Повезани чланци: Нови регионални пројекат – Учење историје која то још увек није